• https://www.facebook.com/pages/Marmaris-%C4%B0la%C3%A7lama/1422339778041847?fref=ts

AnasayfaAdres:
 Kemeraltı Mah. 60.Sok. Olca Apt. No:5/1 Marmaris-Muğla    
İletişim: 0 252 413 33 88 - 0 532 554 94 20
Haşere mücadelesinde uygulanan tekniklerden en önemlilerinden biri jel ilaçlama yöntemidir. Diş macunu kıvamında olan ilaç ufak noktacıklar şeklinde sürülmek sureti ile uygulanmaktadır. Bu ilaç yuva kuran haşerelerin ortadan kaldırılması ve yuvadaki haşerelerin (gözükmeyen haşereler) öldürülmesi için ideal bir yöntemdir.
Bazı durumlarda mekanlarda haşere probleminin olmasına rağmen , böcek ilaçlama için mekan terkedilemez, restaurantlar gibi. Bu gibi durumlar için özel olarak üretilen kokusuz ilaçlar mekanı terketmeye gerek kalmadan uygulanan ilaçlardır. Kokusuz ilaçlama yapılırken mekanda yapılan günlük işlere devam edilebilir, bu şekilde haşerelerden kurtulunabilir.
06.06.2014
06.06.2014
Kendine has kokusu ve etkisi ile haşere yoğunluğunun fazla olduğu mekanlarda ULV denilen püskürtme yöntemi ile uygulanan ilaçlara kokulu ilaç, uygulamaya da kokulu ilaçlama uygulaması denir. Genellikle böcek yoğunluğu fazla olan bölgelerde uygulanmaktadır. Bunun nedeni ilaç etkisinin fazla olmasıdır. Jel ilaçlama veya kokusuz ilaçlama uygulamalarının eksik veya yetersiz kaldığı durumlarda profesyonelce uygulana kokulu ilaçlar haşere problemini yüksek ölçüde çözmektedir.
Çekirge ilaçlama, özellikle açık alanlarda yapılmaktadır. Tarlalara ciddi zararlar verebilen ve büyük maddi hasarlara yol açan bu haşereleri yok etmek ve maddi hasarların önüne geçebilmek için tek çözüm yöntemi böcek ilaçlama yaptırmaktır. Etkili ve kontrollü şekilde yapılması şart olan çekirge ilaçlama profesyonel ilaçlama firmaları tarafından hizmet almak şarttır. Çekirge istilası ve çekirge göçü gibi hem maddi zararlara neden olan hem de sağlık sorunlarının oluşmasına ortam hazırlayan durumların önüne geçebilmek için de çekirge ilaçlama yaptırmak büyük öneme sahiptir.
06.06.2014
06.06.2014
Bit, parazit bir haşere olduğundan, kan emerek beslenir. Bu nedenle sürekli kaşıntıya yol açan bu haşerelerden kurtulmak için bit ilaçlama yaptırmak şarttır. Bit ile mücadele için bireysel temizlik önemli olduğu gibi, bu haşere yatak yorgan aralarında da yaşayabildiğinden, genel ilaçlama uygulaması yapılması da büyük önem arz eder. Özellikle yurt, okul, hastane gibi alanlarda bit ilaçlama genel uygulama olarak, profesyonel böcek ilaçlama firmaları tarafından yapılmalıdır.
06.06.2014
 4