• https://www.facebook.com/pages/Marmaris-%C4%B0la%C3%A7lama/1422339778041847?fref=ts

Sık Sorulan Sorular


İlaçlama yaptırırken nelere dikkat edilmelidir ?

İlaçlama yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli şey, seçeceğiniz ilaçlama firmasıdır. Hem haşere probleminin ortadan kalkması hem de sağlıklı bir uygulama yapılması açısından seçilecek olan ilaçlama kuruluşunun kalitesi son derece önemlidir.


İlaçlama firmasında bulunması gereken nitelikler nelerdir ?

Öncelikle ilaçlamayı yapacak olan firmanın Sağlık Bakanlığı'ndan ruhsatlı olması gerekmektedir. Yasadışı olarak çalışan firmaları büyük sağlık poblemleri doğurabilmektedir. Hizmet alınacak ilaçlama firmasının; kaliteli bir ekibe, Sağlık Bakanlığı destekli haşere ilaçlarına, müşteri odaklı kaliteli hizmete, ilaçlama alanında yeterli bilgi birikimine ve teknik destek özelliklerine sahip olması gerekir.


İlaçlama fiyatları nelerdir ?

İlaçlama için net olarak bir ilaçlama fiyatı söylemek mümkün değildir. Çünkü ilaçlamanın maliyeti ve ücretini belirleyen bazı unsurlar bulunmaktadır. Bunların başlıcaları ;
  • Mekanın büyüklüğü
  • Mekanda bulunan haşerenin cinsi
  • Haşerenin yoğunluğu
  • Kullanılacak böcek ilaçları
gibi unsurlar uygulanacak olan ilaçlamanın fiyatını belirlemektedir. İlaçlama fiyatları hakkında daha detaylı bilgi için - 0252 413 3388 - çağrı merkezimizi arayabilir daha detaylı bilgi alabilirsiniz.


Neden ilaçlama yapmalıyım ?

Yaşam alanlarında bulunan haşereler fonksiyonları itibari ile bünyelerinde birçok hastalık yapıcı maddeler taşır. Bunları direkt veya dolaylı olarak insanlara bulaştırırlar. Bu maddelerin yolaçtığı hastalıklar öldürücü derecelere ulaşabilmektedir. Bu açıdan böcek ilaçlama uygulamaları sağlık açısından çok önemlidir. Ayrıca haşerelerin oluşturduğu sosyal rahatsızlık ta haşere mücadelesi için büyük bir seneptir.


Kendim İlaçlama yapabilirmiyim ?

Ferdi olarak yapılan ilaçlamaları kesinlikle tavsiye etmemekteyiz. Zira ilaçlama profesyonellik gerektiren bir uygulamadır. Haşerelerin cinsleri üzerindeki bilgi, kullanılacak ilaçlar, ilaçların miktarı, uygulama yöntemi gibi uzmanlık gerektiren uygulamalar ile ancak başarılı bir ilaçlama yapılabilir. Ferdi olarak yapılan uygulamalar hem sağlıksal açıdan problem doğurabilir, hem de mevcut haşere problemini ortadan kaldırmaz.


Ne zaman ilaçlama yaptırmalıyım ?

Haşerelerin ortamlarda var olmak için belirli bir kriter ve zaman aralığı yoktur. Yani yılın bütün zamanlarında ilaçlama yapmak faydalıdır. Ancak haşereler, özelliklerine göre bazı yaşam koşullarında daha iyi çoğalır ve ürerler. Özellikle de yaz aylarında sıcakların artmasıyle birçok böcek türü üreme dönemine girer ve yoğunluklarını arttırırlar. Bu nedenle yaz aylarında daha sık ilaçlama yapmak gerekir.


İlaçlama yöntemleri nelerdir?
Marmaris ilaçlama olarak teknoloji ve kimya alanında gerçekleşen gelişmelere paralel olarak uygulamalar ve ekipmanlar güncellenmektedir. Haşereler üzerinde uygulanacak ilaçlama yöntemi ziraat mühendislerimiz ve biyologlarımız tarafından belirlenir. Genel olarak kullandığımız ilaçlama yöntemleri şunlardır ;

-Kokulu Sıvı İlaçlama

-Kokusuz Sıvı İlaçlama
-Jel İlaçlama     


İlaçlama öncesi neler yapmalıyım ?

İlaçlama öncesi yapılacak olanlar, uygulamanın türüne göre değişmektedir. Sıvı ilaçlamalarda, özellikle de kokulu sıvı ilaçlamalarda mekanlarda bazı hazırlıklıklar yapmak gerekmektedir. Bu hazırlıklar hakkında daha detaylı bilgi için Kokulu ilaçlama yazımızı okuyarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Jel ilaçlama uygulamalarında ise mekanlarda ilaçlama öncesi yapılması gereken herhangi birşey yoktur. Jel ilaçlamalar herhangi bir hazırlığı gerektirmez.

İlaçlama sonrası neler yapmalıyım ?

İlaçlama sornasında yapılan ilaçlamanın kalıcı olması noktasında uyulması gereken temizlik kuralları vardır. Kokulu uygulamlarda ilacın sıkıldığı görülmeyen yerlerde ıslak temizliğin 15 gün boyunca yapılmaması gerekmektedir. Böylece ilacı kalıcılığı sağlanmış olur. Jel ilaçlamalarda ise ilaçlama sonrasında herhangi bir temizlik sınırlaması yoktur.


Hangi ilaçlama yöntemini seçmeliyim ?

Mekanda uygulanacak olan ilaçlama yöntemi, birçok kriterden sonra belirlenmektedir. Bunlar haşerenin türü, makenın büyüklüğü ve haşerenin yoğunluğu şeklinde sıralanabilir. Uygulanacak olan ilaçlama yöntemi profesyonel kişiler tarafından belirlenip ilaçlar o belirlemelere göre hazırlanmaktadır.


Uygulama sırasında, ilaçlama yapılan yerde kalabilirmiyim ?

İlaçlama yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli şey, seçeceğiniz ilaçlama firmasıdır. Hem haşere probleminin ortadan kalkması hem de sağlıklı bir uygulama yapılması açısından seçilecek olan ilaçlama kuruluşunun kalitesi son derece önemlidir.


İlaçlar bitkilere zarar verir mi ?

Kullandığımız ilaçlar tamamen Sağlık Bakanlığı onaylı ve WHO (Dünya sağlık örgütü) tarafından desteklenmektedir. Çevre dostu özellikleri ile doğaya ve çevreye, dolayısı ile bitkilere zarar vermez. İlaçlar sadece haşereler üzerinde etkilidir.

Haşerelerden kurtulmak için tek uygulama yeterlimidir ?

İlaçlama yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli şey, seçeceğiniz ilaçlama firmasıdır. Hem haşere probleminin ortadan kalkması hem de sağlıklı bir uygulama yapılması açısından seçilecek olan ilaçlama kuruluşunun kalitesi son derece önemlidir.

İlaçlama zamanı nasıl belirlenir ?

İlaçlama, saat sizin istediğiniz gün ve saatte servislerimize dahil edilmektedir. 

Böcekler hangi hastalıkları bulaştırırlar ?

Böcekler, yapılarına, türlerine ve yaşam koşullarına bağlı olarak birçok hastalığı bulaştırabilirler. Veba, Grip, mikrobik enfeksiyon, Bronşit, Verem, Astım gibi birçok hastalığın tetikleyicisi veya direkt sebebi olabilmektedir. Bu nedenle haşereler dikkat edilmesi ve önlem gereken canlılardır.


Mekanda bulunan haşerenin cinsini nasıl öğrenebilirim ?

Mekanalrda bulunan haşere cinsini, özelliklerini ve resimlerini öğrenmek için web sitemizin Zararlı haşereler sayfasını kullanabilir veya 0252 413 3388 numaralı çağrı merkezimizden uzmanlarımıza ulaşıp detaylı bilgi alabilirsiniz.

Hangi bölgelere hizmet veriyorsunuz ?

Marmaris ilaçlama olarak Muğla genelinde; bütün ilçe, semt ve mahallelerinde 7/24 olarak ekonomik ve garantili ilaçlama hizmeti sunmaktayız.