• https://www.facebook.com/pages/Marmaris-%C4%B0la%C3%A7lama/1422339778041847?fref=ts
Karınca

Karınca ilaçlama, sıvı haşere ilaçları kullanılarak ya da toz ilaçlar ile yapılabilmektedir. Karıncadan kurtulmak için, kaliteli karınca ilacı kullanmak şart olduğu gibi, uygulama yöntemleri de son derece önemlidir. Basit ilaçlama teknikleri, karıncaları yok etmeyeceği gibi, insan sağlığı açısından da ciddi sorunlara neden olabilmektedir.

Karınca, dünyanın en hareketli canlısıdır. Gününün 20 saatini yiyecek arayarak geçiren karınca gün boyu kilometrelerce yol yürür. Toprak altında yaşayan bu canlılar, toplu halde koloni şeklinde yaşar. Karıncalar bitkisel beslenmez. Çünkü karıncaların vücutlarında bitkilerde bulunan selülozu sindirebilecek enzimler yoktur. Bunun yanı sıra, karıncalar, yuvalarında besin üretebildiğinden, yaprakları sık sık yuvalarına taşır. Glikoz içeren tüm maddeler ile beslenebilen bu haşereler, besin maddelerine zarar verebildiğinden, kapalı alanlarda karınca ilaçlama yaptırılmaktadır. 

Karıncaların koloniler içerisinde farklı görevleri vardır. Bu görevler işçi karınca, kraliçe karınca ve savaşçı karınca olmak üzere 3’e ayrılır. İşçi karıncalar yaprakların parçalarını çiğneyerek bir yığın haline getirir ve yuvanın yeraltındaki odalarında saklar. Dünyanın en kalabalık canlıları olan karıncalara kutuplardan okyanuslara kadar her yerde rastlamak mümkündür. Binlerce türü olan bu canlıların, kanatlı olup uçan türleri de vardır.

 

KARINCALARIN BİLİNMEYEN YÖNLERİ

  • Karıncalar, aslında tarımı ilk kullanan canlılardır. Yuvalarının belli alanlarına mantar ekerler.
  • Taş aralıklarına ve toprak altı ile ağaç çevrelerine yuva yapabilen bu haşereler; ev, iş yeri, ofis gibi alanlarda da çok sık görülür. Yiyeceklere zarar veren bu canlılardan kurtulmak için karınca ilaçlama yaptırmak şarttır.
  • Daha çok bahar aylarında ortaya çıkan kanatlı olan türleri, üremek ve yeni yuva kurmak için eş arar.
  • Karıncalar küçük olmalarına rağmen aslında dünyanın en güçlü canlıları arasında yer alırlar. Bir karınca kendi ağırlığının 50 katını taşıyabilmektedir.
  • Kendi kolonileri içerisinde gruplar kurarak birbirleri ile savaşırlar.
  • Bütün gün yiyecek arayan karıncalar günlerinin yaklaşık 20 saatini çalışarak, 4 saati ise dinlenerek geçirirler.
  •  

Karınca ilaçlama uygulamalarını insan sağlığına zararsız ilaçları kullanarak sağlayan Marmaris İlaçlama şirketimiz aynı zamanda Sağlık Bakanlığı onaylı bir şirkettir. Karınca ilaçlama hizmeti için günün her saati 7/24 şirketimizi arayabilirsiniz.

  
2833 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın