• https://www.facebook.com/pages/Marmaris-%C4%B0la%C3%A7lama/1422339778041847?fref=ts
Karasinek

Milyonlarca bakteri taşıyan karasinekler, yiyeceklerin üzerine konarak, bakterilerin hızlı çoğalmasına ve yayılmasına neden olan canlılardır. Bu nedenle karasinek ilaçlama, sağlık açısından son derece önemli olduğu gibi, her alanda görülen bu haşerelerin yarattığı rahatsızlığı ortadan kaldırma açısından da büyük öneme sahiptir.

Karasinek, iri bir sinek türüdür. Tüylü vücut yapısına sahip olan karasinek ortalama 6-8 mm arasındadır. Karasineklere özellikle yaz aylarında her ortamda rastlanmaktadır. Siyah renkli olan sinekler, yumurtlama sistemi ile çoğalır. Parlak vücut yapısına ve tüylü bacaklara sahip olan karasinek, zar kanatlı canlılardandır. 

 

NOT:Karasinek ilaçlama yapılmadığı sürece bu canlılardan kurtulmak mümkün olmayacağı gibi, kaliteli böcek ilaçlarının kullanılması son derece önemlidir.

Çöplüklerde, lağım sularında, insan ve hayvan pislikleri üzerine konan ve bu tür maddelerden beslenme sağlayan karasinekler, çok mikroplu canlılardır. Özellikle ayakları çok mikroplu olan karasinekler gıda ürünleri üzerine konarak pisliklerini bu ürünler üzerine bırakırlar. Hızlı bir şekilde üreyen ve uçarak hareket ettiği için her alanda görülebilen bu haşerelerden kurtulmak için karasinek ilaçlaması yaptırılması şarttır.

Yumurtalarını dışkılara, çöplüklere, camlara bırakan karasinek binlerce yumurta bırakır. Karasinek yumurtaları ortalama 20-22 saat içerisinde çatlar ve larvalar çıkar. Larvalarda bir iki hafta içerisinde pupa evresine girerek kısa süre sonra ergin bir sinek olarak yaşamına devam eder.

Karasinek ilaçlama için Marmaris İlaçlama şirketimizden günün her saati randevu isteyebilirsiniz. Ekonomik fiyatlar ile açık ya da kapalı her alanda uygulama yapan Marmaris İlaçlama şirketi, karasinek ile mücadele ve karasinek ilaçlama alanlarında yüzde yüz etkili uygulamalar yapmaktadır. 

  
2790 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın