• https://www.facebook.com/pages/Marmaris-%C4%B0la%C3%A7lama/1422339778041847?fref=ts
Halı Böceği

Halı böceği yünlü ve tüylü maddelerin arasında gizlenen ve bakterilerin çoğalmasına neden olan bir haşere türüdür. Bu nedenle halı böceği ilaçlama, hem sağlık açısından hem de maddi açıdan büyük öneme sahiptir. Kaliteli böcek ilaçları ile yapılması gereken halı böceği ilaçlaması için Sağlık Bakanlığından onaylı olan böcek ilaçlama şirketleri aracılığı ile hizmet almak büyük öneme sahiptir. Halı böceğini yok etmek için bireysel yöntemler çözüm olmayacağı gibi, tecrübesiz firmalar da bu haşerelere karşı bir etki sağlamayacaktır. 

 

 

Halı Böceği Özellikleri

  1. Halı böceği, vücudunun alt kısmında bulunan fırça şeklindeki kılları ile tanınır.
  2. Ortalama 1–2 cm boyundadır ve türlerine göre farklı renklerde olabilir. Siyah halı böceği de denilen bu zararlı böcekler genellikle siyah ve kahverengi gibi renklerdedirler.
  3. Halı böceği, halı ve kilim gibi eşyalar içerisinde yaşar ve yumurtalarını bu tür eşyalar içerisinde saklar.
  4. İnsanları ısırmayan bu haşereler, tüylü veya yünlü eşyalara ciddi zararlar vererek maddi hasarlara neden olabilmektedir.
  5. Halı böceğinin zararları arasında, bakteri ve mikrop yayarak, sağlık sorunlarına neden olmaktadır. Bu nedenle halı böceği ilaçlaması sağlık açısından da son derece önemlidir.
  6. Nemli alanlarda üremesini ve yaşamasını daha kolay sağlayan halı böceği, eşyaları kemirerek kullanılmaz hale getirir.
  7. Ortalama 2 ay yaşayabilen siyah halı böceği, yumurtlayarak çoğalır. Eski eşyaların arasına bırakılan yumurtalar 12–15 günde açılır ve larvalar ortaya çıkar.

 

Halı böceği ilaçlama ve tüm haşereler ile mücadele uygulamalarımızı garantili şekilde sunmaktayız. Ekonomik ve kaliteli şekilde böcek ilaçlama hizmeti sunan Marmaris İlaçlama, halı böceğinden kurtulmak için etkili ilaçlar ile uygulama yapmaktadır. Profesyonel ve tecrübeli ekibi ile uygulama yapan şirketimiz, halı böceği ilaçlama konusunda %100 garanti vermektedir.

  
6330 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın