• https://www.facebook.com/pages/Marmaris-%C4%B0la%C3%A7lama/1422339778041847?fref=ts
Deriböceği

Deri böceği ilaçlama, sıvı haşere ilaçları ile buharlama yöntemi ya da püskürtme tekniği kullanılarak yapılabilmektedir. Kaliteli böcek ilaçları ile yapılması gereken deri böceği ilaçlaması için alanında uzman, profesyonel ilaçlama firmaları tarafından hizmet almak gereklidir. Basit böcek ilaçları ile yok edilemeyeceği gibi, yanlış ilaçlama teknikleri de deri böceğinden kurtulmak için yetersiz kalır. Bu nedenle deri böceği ilaçlama Sağlık Bakanlığından onaylı böcek ilaçlama şirketleri tarafından yapılmalı ve bu haşerelerden kurtulmak için amatör yöntemler denenmemelidir.

 

 

Deri Böceği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  1. Deri böceği, bir uyuz böceği türüdür. İnsanların deriden yapılmış eşya ve giysilerini kemirerek beslenmesini sağlayan deri böceğinin vücudu pamuksudur.
  2. Deri böceklerinin renkleri genellikle siyah, kahverengi ve sarıdır. Kolaylıkla ayırt edilebilen bu haşereleri yok etmek için deri böceği ilaçlama yaptırılması gereklidir.
  3. Boyları ortalama 2–3 mm olan bu haşereler ortalama 1 yıl yaşar.
  4. Bir yıl içerisinde 4–5 kere yumurta bırakırlar ve yumurtaları birkaç hafta içerisinde açılarak larva şeklini alır. Uygun sıcaklıklarda açılan larvaları, hızla erginleşerek çoğalırlar.
  5. En çok halı fabrikalarında, depolarda, elbise ve deri konfeksiyonlarında görülen deri böcekleri, soğuk havalarda aktif değildir. Maddi hasarlara yol açan bu haşereleri yok etmek için deri böceği ilaçlama yaptırmak şarttır.
  6. Ağız yapısı çok güçlü olan deri böceği, sert maddeleri bile kemirebilirler. İnsanlarda uyuz hastalığına neden olan uyuz böceği de aynı zamanda bir deri böceği türüdür.

 

Deri böceği yok etmek için ilaçlama şirketlerinden yardım alabilirsiniz. Deri böceği ilaçlama için Marmaris İlaçlama şirketimizden destek alabilirsiniz. Günün her saati deri böceği ilaçlama uygulamalarında hizmet vermekteyiz.

  
2523 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın