• https://www.facebook.com/pages/Marmaris-%C4%B0la%C3%A7lama/1422339778041847?fref=ts
Danaburnu

Danaburnu ilaçlama, genellikle tarla ya da bahçe gibi alanlarda yapılır. Toprak altında yaşayan ve bitkilere zarar veren bu haşereler, yetiştirilen ürünlerin kısa sürede çürümesine neden olduğundan bu haşerenin bulunduğu alanlarda böcek ilaçlama uygulamaları geciktirilmeden yapılmalıdır. Ancak dana burnu ile mücadele için yapılan ilaçlama işlemlerinde kullanılan ilaçlar da bitkilere zarar verebileceğinden, bu konuda profesyonel ve güvenilir böcek ilaçlama firmaları tarafından hizmet almak gereklidir. Basit haşere ilaçları ile yapılan danaburnu mücadelesi, ciddi sorunlara yol açabileceği gibi, sağlık problemlerini de beraberinde getirebilecektir.

 

Danaburnu ilaçlama

Danaburnu,  tarla ve bahçelerde yetiştirilen ürünlerin köklerini ve yapraklarını kemirerek beslenme sağlayan tüylü vücut yapılı ve kısa bacaklı bir böcek türüdür. Bu tür alanlarda toprak içlerine kazdıkları çukurlarda yaşayan danaburnu böceği, meyve ve sebzelere zarar vererek gelişimini engeller. Bu nedenle maddi hasarlara yol açan bu haşereleri yok etmek için danaburnu ilaçlama yapmak şarttır. Bireysel mücadele yöntemleri ile danaburnundan kurtulmak mümkün olmadığı gibi, bu böcek türünü yok etmek için buharlama yöntemi ile yapılan sıvı ilaçlama en etkili tekniktir.

 

Danaburnu Haşeresinin Özellikleri

  1. Ortalama 5 - 6 cm boyunda olan danaburnu böceği, genellikle koyu kahverengidir.
  2. 4 kısa bacağı ve sert burnu vardır. Burnu ile toprak içlerini kazan danaburnu, toprak içlerine kazdığı çukurlar içerisinde hareket eder.
  3. Killi ve kumlu topraklarda daha sık görülen ve meyve - sebzelere zarar veren bu haşereleri yok etmek için danaburnu ilaçlama yaptırmak şarttır.
  4. Çoğunlukla yaz aylarında çiftleşen bu dana burnu, yumurtalarını toprağın içerisine saklar. Kısa sürede gelişen larvalarda, bitkilere zarar vermeye devam eder. Bu nedenle danaburnu ilaçlama, genellikle yaz aylarında yapılmaktadır.

 

Ekili alanlara ve süs bitkisine zarar veren danaburnu böceği ile mücadele için profesyonel ilaçlama şirketlerinden yardım almak ve danaburnu ilaçlama uygulaması yaptırmak gereklidir. Danaburnu ilaçlama için Marmaris İlaçlama şirketimizden, 7 gün 24 saat hizmet alabilirsiniz.

  
2920 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın